Carbon PeelingKarbon Peeling nedir?

Karbon Peeling, Q-switched Nd-YAG lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Her ne kadar “peeling” sözcüğü akla soyma işlemini getirse de, bu işlemde kesinlikle soyma yoktur. Karbon Peeling ile ciltteki lekelerin giderilmesi, büyümüş gözeneklerin sıkılaştırılması, yağlanma düzensizliği ve cilt sarkmaları gideriliyor. Ağrısız ve iğnesiz oluşu ile de pek çok kadının tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

İlk aşamada cilt bir karbon kremle kaplanıyor. Bu krem gereken enerjinin ciltte en yüksek düzeyde oluşmasını sağlıyor. Özel hazırlanmış olan krem, lazer atışları verildiği zaman, ısının aniden yükselerek yüzeydeki deri tabakasının karbonla birlikte buharlaşmasını ve kalkmasını sağlıyor. Aynı zamanda lazerin, hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisini gerçekleştiriyor. Bu etki, hücrelerde kolajen üretimini tetikliyor ve elastikiyet kazandırıyor. 15 dakika süren uygulama, günlük yaşantıyı etkileyecek hiçbir iz barındırmıyor..

Beklenen sonuçlar nelerdir?

Kısa vadede, tedavinin hemen sonrasında cildin pürüzsüzlüğü ve parlaklığı sağlanıyor. Lekeler açılıyor, açılmış gözeneklerde hemen sıkılaşma gözleniyor. Daha uzun vadede ise lekelerin açılmaya devam etmesi, cildin sıkılaşmasının artması, kolajen üretimindeki artışa bağlı olarak ciltte elastikiyet, toparlanma gibi etkiler görülüyor.